in ,

Korupcija įtariamas teisėjas V. Kažys kreditorių pasodino Į kalėjimą

„Veisiejų gyventojas Romas Balevičius skaičiuoja baudžiamąsias bylas, kurias jam sukurpė Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, patupdytas į areštinę už įtariamą korupciją. Pirmą baudžiamąją bylą V.Kažys iškėlė R.Balevičiui dar 2011 m., kai senovinių automobilių restauratorius R.Balevičius, dvejus metus restauravęs antikvarinę V.Kažio “Volgą”, paprašė teisėjo sutartų pinigų už atliktą darbą. Tačiau V.Kažys net neketino mokėti – atvažiavęs su būriu draugų “advokatų”, teisėjas savo automobilį išsivežė, o meistrui iškėlė bylą už tai, kad tas “pasisavino svetimą daiktą”.

Romas Balevičius: “Istorija prasidėjo per Alytaus advokatus, V.Kažio draugus. Mat Artūras Kuzma yra V.Kažio kurso draugas, o kitas advokatas – Kęstas Staniulis, su kuriuo jie kartu yra dirbę ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnyboje. Jie abu manęs paprašė, kad aš restauruočiau V.Kažio “Volgą”. Tai buvo dar 2008 m. Po kiek laiko pas mane atvažiavo pats V.Kažys – su juo asmeniškai sutariau, kad kapitalinis jo “Volgos” remontas kainuos apie 28 tūkst. Litų…Gegužės mėn., atvažiavo V.Kažys su sūnumi ir išbandė savo “Volgą”. Viskas jiems tiko, ir tada aš paklausiau, kas mokės už remontą. V.Kažys po tokios ilgos pauzės su ironija balse pasakė, kad “aš sumokėsiu, nes čia mano reikalai”. Tačiau iš jo tono man kilo didelės abejonės, ir aš jaučiau, kad pinigų jie man neketino mokėti. Mat vėliau į mano kiemą atvažiavo girtas Kuzma, ir vėl ėmė siautėti, kad aš neva per brangiai noriu už remontą. Buvau pasidaręs darbų sąrašą, tačiau Kuzma kibo man į atlapus – pažadėjo, kad visą mano kiemą “sulygins su žeme”. Išmečiau jį lauk, ir tą konfliktą matė ir V.Kažio sūnus, nes jis stovėjo šalia. O V.Kažys ramino savo girtą draugą, tačiau man pažadėjo, kad “mes stipriai derėsimės”. Tačiau jie atvažiavo gegužės 26 d., ir iš karto puolė mane : ‘Kas čia per mašina, koks čia remontas, ir pan.”. Parodžiau “Volgos” dokumentus, kad tai šios mašinos kėbulo numeris ir techninis pasas. Tada V.Kažys sakė, kad “tegul Vytas pravažiuoja ir pažiūri”. Atsakiau, kad “padėkite ant kapoto pinigus ir važiuokite bandykite kiek norite”. Tas jiems labai nepatiko – jie ėmė koliotis matu. Supratau, kad gero nelauk tačiau mano kieme ant kelio stovėjo autobusas, pro kurį sunku su didele mašina pravažiuoti. V.Kažys tuo metu iš kiemo dingo, o liko vien Baura. Tada norėjau patraukti tą autobusą, kad galėčiau į garažą įvaryti “Volgą” atbuline eiga į garažą, kad jie negalėtų išvaryti, kol nesumokėjo už remontą. Tik sėdau į autobusą, girdžiu, kai jie užvedė automobilio variklį. Pakeliu galvą – žiūriu, kad Baura už “Volgos” vairo, o V.Kažys stovi ir laiko garažo duris. Taip jie ir išvažiavo iš mano kiemo nesumokėję. Dar spėjau

V.Kažiui pasakyti, kad “mašiną pasiėmei, o pinigus atvežk, nes Rūta Grinevičiūtė tave dar kartą parodys” (Mat neseniai buvo šios žurnalistės laida apie V.Kažio sodybos statybas Molėtuose). Tačiau V.Kažys man tik parodė “fucką”.

Pilną straipnį galite skaityti LaisvasLaikrastis.lt portale.

Kaip vertinate straipsnį?

G. Kryževičius nurodė, kad „Laisvas laikraštis“ negali uždavinėti klausimų G. Nausėdai

Dujų kaina kils iki 50 procentų